İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

 

 

1. Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Bilgilendirme Semineri

 

İlçemizde Eğitim Denetmenlerince 1. Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Bilgilendirme Semineri Verildi.

İlköğretim Haftası

 

2013- 2014 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı.

2013- 2014 eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftası etkinlikleri çelenk sunma ve kutlama programıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir´in Çınar Hükümet Konağı Tören Alanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Bayırkonak 80. Yıl İlköğretim Okulundaki kutlama töreniyle devam etti. Bayırkonak 80. Yıl İlköğretim Okulunun hazırlamış olduğu etkinliklerle renklenen kutlama programı okul idarecileri ve köylülerin birlikte hazırlamış oldukları harika ikramlarla tamamlandı.

Gaziler Günü Anma Programı Yapıldı

 

´19 Eylül Gaziler Günü´ münasebetiyle Çınar Hükümet Konagı Tören Alanında çelenk sunma programı düzenlendi.

Sayın Kaymakamımız İsmail ŞANLI, Garnizon Komutanı Vekili Sayın Yüzbaşı Mehmet Cengiz ULU, kurum amirleri ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen program, Kaymakamlık çelengi ve Garnizon Komutanlığı çelenginin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin yer aldığı tören kıymetli gazilerimizin Kaymakamlık Makamında ağırlanmasıyla sona erdi. 

Leblebitaş Köyü Ziyareti

İlçe Kaymakamımız İsmail ŞANLI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DEMİR Köylüleri Ziyaret Etti

Çınar Kaymakamımız İsmail ŞANLI köy ziyaretlerine bir yenisini ekledi. Hani İlçesinde görev yaparken Ağustos 2013 kararnamesi ile Çınar’a atanan kaymakamımız, başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DEMİR olmak üzere bir çok daire amiri ile birlikte Leblebitaş Köyünü ziyaret etti. Çok sıcak bir karşılamanın yapıldığı köyde yaklaşık iki yüz köylü, Kaymakamımız ile hem tanışma hem de köyün sorunlarını anlatma adına kurulan çadırda bir araya geldiler. Özellikle işsizlik ve okullulaşmanın en büyük problem olarak dile getirildiği ortamda, Kaymakamımız ŞANLI çocuklarının okula gönderilmesi gerektiğini matematiği, Geometriği, sosyal Bilgileri bilmeyen birinin iyi bir çiftçi veya iyi bir çoban dahi olamayacağını vurguladı. Misafirperliğin en güzel örneklerini sergileyen muhtar ve diğer vatandaşlar yine çok samimi ve güler bir yüzle gelen misafirleri uğurladılar. Ardından okulu, öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret eden Kaymakam ŞANLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü,  sınıfları tek tek dolaşarak öğretmenlerden, okulun sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra öğretmenlerle öğretmenlik mesleği üzerine konuşan ilçe Kaymakamımız vicdani sorumluluk noktasında insanı kendi başına bırakan belki de tek mesleğin öğretmenlik mesleği olduğunu, çünkü sonuçlarının çok sonradan belli olduğunu dolayısıyla diğer meslekler gibi hemen dönütün alınamadığını, fakir, eğitimsiz ve geri kalmış toplumların sürekli yönetilmeğe mahkum bırakıldığını, zengin ve eğitimli toplumların yöneten, fakir ve eğitimsiz toplumların yönetilen konumunda kaldıklarını bu sebepten çocuklarımızın her türlü ideolojiden uzak salt eğitimin verilmesi gerektiği hususunu dile getirdi. Daha sonra köyden ayrılan Kaymakam ŞANLI ve beraberindeki heyet Karasungur’da taziyeye giderek orada vefat edenlerin yakınlarına baş sağlığı dilediler.  

 

İlk Atama İle Atanan ÖğretmenlerleToplantı

İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Şanlı İlçemize İlk Atama Yolu İle Atanan Öğretmenlerle Toplantı Yaptı.

İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Şanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet DEMİR ve Şube Müdürümüz Abdurrezzak BAŞAK başkanlığında 8 Ekim 2013 te Çınar İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda ilçemize ilk atama yolu ile atanan 63 öğretmenle toplantı yaptılar.

Toplantıda Kaymakamımız ve İlçe Müdürümüz öğretmenlerle tanıştıktan sonra Kaymakamımız İsmail ŞANLI mesleklerinde başarılar dileyerek, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, maddi öğeler dışında manevi ve vicdani unsurların daha çok ön planda olduğu bir meslek olduğuna vurgu yaptı. Ayrıca Milli Eğitimin kazanımları çerçevesinde öğrenci yetiştirmek ve mezun etmek gerektiği, bu sebepten idellerimizi yitirmememiz ve sürekli üzerine koyarak kendimizi yetiştirmemiz gerektiği, yüksek lisans ve doktora yapmanın, proje üretmenin eğitimin kalitesini daha da arttırma adına önemli öğeler olduğunu vurguladı.

Mesleğe nasıl başlanırsa öğle devam edileceğini bu sebepten ötürü bir şeye yanlış başladığımızda yanlış devam edileceğini ve bunun düzeltilmesinin çok zor olacağını vurgulayan Kaymakamımız öğretmenin mutlak surette bir gaye-i hayalinin olması gerektiğini ve bu gaye uğruna çok çalışması gerektiğini ifade ederek. Bundan sonra da bu tür toplantılara devam edeceğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DEMİR’de Temel Eğitimden Orta Öğretime geçişle ilgili müfredatı yetiştirme noktasında gerekli gayretleri göstermeleri gerektiği vurgusu üzerinde durdu.

 

Söz alan bazı öğretmenler sürekli devamsızlığa bağlı olarak ara sınıflarda olan bazı öğrencilerin ciddi manada okuma –yazma problemi çektiklerini dile getirdiler. Bunun üzerine Şube Müdürü Abdurrezzak BAŞAK 4. Sınıf öğretmenlerinin bu öğrencilerle birebir çalışma yapabileceğini belirttikten sonra toplantı sona erdi.

 

 

İlçemizde Pirinç Festivali

Dünya Literatüründe yalnızca Bölgemizde Karacadağ da siyah taşların arasında yetiştirilen inci gibi beyaz ve parlak, Karacadağ’ın organik çeltik ve Pirinç’i için bu yıl ilk kez “Çınar Kültür ve Karacadağ Pirinç Festivali” düzenlendi. Çınar Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Yarımkaş köyünde düzenlenen Festivale; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin ARZU, Diyarbakır Vali Yardımcısı Zafer ENGİN ve Çınar Kaymakamı İsmail ŞANLI da katıldı. Bölgede tarımın ve pirinç ekiminin önemini vurgulayan festival, Karacadağ’ın eşsiz pirinciyle hazırlanan yemek ikramıyla son buldu.

Cumhuriyet Bayramı

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri bir Coşku ve Şölen Havasında Kutlandı.

 


Mehmet DEMİR
Mehmet DEMİR
İlçe Milli Eğitim Müdürü
Abdurrezak BAŞAK
Abdurrezak BAŞAK
Şube Müdürü
İdris ZAMAN
İdris ZAMAN
Şube Müdürü