İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
GÖKSÜ BARAJINA 150 BİN BALIK YAVRUSU BIRAKILDI
05.11.2015

GÖKSÜ BARAJINA 150 BİN BALIK YAVRUSU BIRAKILDI

DSİ 10.(Diyarbakır) Bölge Müdürlüğü 2015 yılı balıklandırma çalışmaları kapsamında 150 (yüzellibin) adet pullu sazan yavrusunu Diyarbakır Göksü Baraj gölüne bıraktı.

1 Eylül günü yapılan bu etkinliğe; Bölge Müdürü Yunus Algın, Çınar kaymakamı İsmail Şanlı, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilgili personel katıldı.

1991 yılından bugüne kadar yaklaşık 37 milyon adet yavru balıklarla balıklandırma çalışmalarını yürüten DSİ. 10. Bölge Müdürlüğü 2015 yılında da toplamda 3 milyon yavru balık bırakarak bu sayıyı 40 milyona ulaştırmayı planlıyor

Şanlıurfa Atatürk Barajı Su Ürünleri İstasyonundan ve Elazığ Keban Su Ürünleri Üretim İstasyonundan getirilmesi planlanan 3 milyon adet pullu sazan balık yavrularının ilk bölümü olan 150 bin adet yavru pullu sazan balığı dün Göksü Baraj gölü sularına bırakıldı. Bölge Müdürlüğü görev sahasına bulunan Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerindeki baraj göllerine ise geri kalan yavru balıkların yıl içerisinde bırakılacağını ifade eden Bölge Müdürü Yunus Algın; Yöredeki insanlarımıza yeni iş imkanı sağlayabilmek, kiralanan alanlardaki balıkçıları desteklemek amacıyla her yıl düzenli olarak yavru balıkların bırakıldığını belirtti. Bu çalışmalar sayesinde de göllerdeki ve çevresindeki fauna flora zenginliği oluşturabilecek bir ortama katkı sağlayacağını umduğunu ifade ettikten sonra balık nakil tanklarıyla getirilen 150 bin adet pullu sazan balık yavruları baraj gölüne bırakıldı.Önceki Yazı Sonraki Yazı