İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
Kaymakam Şanlı'dan Köylere Ziyaret
23.07.2015

Kaymakam Şanlı'dan Köylere Ziyaret

Hani’den Çınar İlçesine atanan İsmail Şanlı, köy halkı ile tanışarak köylülerin sorunlarını dinledi.

 

Hani’den Çınar İlçesine atanan İsmail Şanlı, köy halkı ile tanışarak köylülerin sorunlarını dinledi.  İlçe Milli Eğitim Müdürü ve birçok daire amiri ile Leblebitaş Köyü’ne ziyaret gerçekleştiren Kaymakam Şanlı’yı yaklaşık 200 köylü davul ve zurnalarla karşıladı.
Köyün sorunlarını dinlemek ve tanışma amaçlı bir ziyaret gerçekleştiren Şanlı, kurulan çadırda köylülerle bir araya geldi. Özellikle işsizlik ve okullulaşmanın en büyük problem olarak dile getirildiği ortamda, Kaymakam Şanlı çocuklarının okula gönderilmesi gerektiğini belirterek Matematiği, Geometriyi, Sosyal Bilgileri bilmeyen birinin iyi bir çiftçi veya iyi bir çoban dahi olamayacağını vurguladı. 

Çadır sohbetlerinden sonra köy okulunu ziyaret eden Kaymakam ve beraberindekiler burada öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret ederek okulun sorunları hakkında bilgi aldı. 
Daha sonra öğretmenler ile mesleki konuşma gerçekleştiren Şanlı “Vicdani sorumluluk noktasında insanı kendi başına bırakan belki de tek meslek öğretmenlik mesleğidir. Çünkü sonuçlarının çok sonradan belli olduğu dolayısıyla diğer meslekler gibi hemen dönüşüm alınamadığını, fakir, eğitimsiz ve geri kalmış toplumların sürekli yönetilmeğe mahkum bırakıldığını, bu sebepten ötürü zengin ve eğitimli toplumları yöneten, fakir ve eğitimsiz toplumların yönetilen konumunda kaldıkları bu sebepten çocuklarımızın her türlü ideolojiden uzak salt eğitimin verilmesi gerekmektedir” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
 
Daha sonra köyden ayrılan Kaymakam Şanlı ve beraberindeki heyet Karasungur’da taziyeye giderek orada vefat edenlerin yakınlarına baş sağlığı dilediler.Önceki Yazı Sonraki Yazı