İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
ALANYA-ÇINAR DOSTLUK KÖPRÜSÜ
23.07.2015

ALANYA-ÇINAR DOSTLUK KÖPRÜSÜ

“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında İlçemizden giden başarılı öğrenciler, Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.
 
 

İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail ŞANLI ve Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN öncülüğünde başlatılan “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında İlçemizden giden başarılı öğrenciler, Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Öğrenciler gezi programı dahilinde Alanya Kalesini, Kızılkule’yi, Damlataş Mağarası’nı, Müzeyi ve diğer tarihi mekanları görme fırsatı buldular. Kaymakamlığın tahsis ettiği tekne ile Alanya sahilini gezme imkanı buldular. Gezi programı dahilinde Gençlik merkezini de ziyaret eden öğrenciler burada çeşitli etkinlik ve sosyal faaliyetlere katıldılar. Gençlik Merkezinde güzel bir gün geçiren öğrenciler, gönüllerince eğlendiler. Alanya’yı çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler “Özellikle Alanya Kalesi ve Damlataş Mağarası’nı çok beğendik. Bizim için değişik ve ilginç bir gezi oldu. Buraya gelmemize vesile olan Kaymakamlarımıza ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda Alanya’ya tekrar gelmek istiyoruz” dediler.

“SEVGİ TOHUMLARI YENİDEN YEŞERECEK”

“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi’’ çerçevesinde Alanya’da bulunan başarılı öğrencilere eşlik eden Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Aziz İDE yapmış olduğu kısa açıklamada;Çınar Kaymakamlığı ve Alanya Kaymakamlığı öncülüğünde yürütülen, “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” nin doğu ile batının kucaklaşması adına anlamlı bir çalışma olduğunu söyledi. İDE “Proje öğrenciler arasında sevgi tohumlarının yeniden yeşermesine katkı sağlayacaktır. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ER´e bize gösterdikleri ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Bundan sonra da okullarımız arası kardeş okul projeleri ve diğer projelerin devamının geleceğini belirtti.

 “DOĞUSU VE BATISIYLA BİR BÜTÜNÜZ”

“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında misafirlerini ağırlayan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN, Çınar İlçemizde geçmiş dönemlerde görev yaptığını ve bölgeyi yakinen tanıdığını belirti. Çınar İlçesi’nin Diyarbakır’ın oldukça önemli bir ilçesi olduğunu ve özellikle de pirinciyle ün yaptığını söyledi. “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” nin hayata geçirilerek, projeyle Ülkemizin doğusu ve batısıyla bir bütün olduğunu göstermek istediklerini ifade etti. Önceki Yazı Sonraki Yazı