İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
"Bordo Mavi Eğitim Projesi"
23.07.2015

"Bordo Mavi Eğitim Projesi"

 Tamamı Trabzonspor taraftarı olan ilçemize bağlı 120 haneli Bağacık köyünde boyanan ilköğretim okulu da hayranı oldukları takımın renkleriyle eğitim verecek.

Bir grup Trabzonlu öğrencinin girişimleri ve Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da desteğiyle boyanan okulun sınıfları, kapıları, öğretmen odası, dış cephesi bordo mavi oldu. Okulun girişine de takımın armaları yerleştirildi.   

Okulun köye gelen Trabzonlu öğrenciler tarafından tuttukları takımın rengine boyandığını gören köylüler, büyük bir sevinç yaşadı.

Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı'nın katılımıyla okulun eğitim ve öğretime başlaması nedeniyle düzenlenen törende, Trabzonspor renklerine boyanan ve tadilatı yapılan okul, "Trabzon Diyarbakır el ele" pankartının altında açıldı.

Şanlı, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, eğitim ve öğretim açılışını Bağacık köyünde yaptıklarını söyledi.

 Köyde 1970'li yıllarda Trabzonspor'un üst üste şampiyon olmasından dolayı Trabzonspor sevgisinin oluştuğunu, bugün de ağırlıklı olarak köyde bordo mavi takımın taraftarlarının yoğun yaşadığını dile getiren Şanlı, şöyle konuştu:

"Bunu duyduğumuzda hoşumuza gitti. Bu duyuldukça Trabzon kamuoyunda müthiş bir ilgi ile karşılandı. Daha önce köyden bir grup genç Trabzon'a davet edildi. Daha da ilginci bir grup Trabzonlu üniversite öğrencisi köyün okulunu tamir etti. Kulübün de katkısıyla yaz tatilinde gelip okulu onardılar. Trabzonluların Diyarbakır'a olan ilgisini göstermesi açısından önemlidir. Bordo mavi köyümüzün doğal rengi. Köyümüz Trabzonsporlu olduğu için okulun da bordo maviye boyanması eğitim ve öğretimi olumlu etkileyecektir."

Şanlı, Trabzonlu öğrencilerin köy okulunu onarması ve boyamasının köylüleri daha da mutlu ettiğini sözlerine ekledi.Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi İkram Bekar, Trabzonspor sevdalısı olduğunu, basından Diyarbakır'da Trabzonsporlu köyün olduğunu öğrendiklerini anlatarak, bunu ilgi çekici bulduklarını ve köyü merak ettiklerini bildirdi.

Trabzonlu öğrenciler olarak köyü ziyaret ettiklerini, ilköğretim okulunun bakım ve onarıma ihtiyacı olduğunu, kütüphane kurulması gerektiğini belirlediklerini kaydeden Bekar, daha sonra köy okulu için "Bordo Mavi Eğitim Projesi" çalışmalarına başladıklarını anlattı.Önceki Yazı Sonraki Yazı