İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
ŞEB-İ ARUS DİYARBAKIR
23.07.2015

ŞEB-İ ARUS DİYARBAKIR

Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî, kimilerine göre bir hümanist, kimilerine göre filozof, kimilerine göre alim. Dünyada belki de hakkında en çok konuşulan, fikirleri  en çok tartışılan, en tanınmış tasavvuf büyüğü. Mevlana için ölüm, Rabbine duyduğu aşktan dolayı sevgiliye kavuşmak demektir. Bu yüzden kendisinin ölüm gününü, düğün günü yani şeb-i arus olarak nitelendirmiştir.

    Dicle Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleşen ve Vali Yardımcıları Ahmet Dalkıran,Kürşat Güleryüz, Taner Bircan, Dicle Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sabri Eyigün, Vali Yardımcıları, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sarıbıyık, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğurhan Kuş, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı programda Araştırmacı- Yazar Mehmet Fatih Çıtlak, sevenleriyle buluştu. Açılış konuşmalarından sonra manevi atmosferi, samimi havası ile Diyarbakır'da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu dile getiren M. Fatih Çıtlak, Hz. Mevlana'nın hayatından örnekler vererek sohbet programına başladı. 

 
"İnsan ne düşünür? İlk önce insanın tarifini yapmak lazım. İnsanlığı tarif edemezsek Hz.Mevlana'nın hiçbir ehemmiyeti kalmaz" diyen Çıtlak, insanın doğumundan ölümüne kadar olan zaman zarfında yaptığı hiçbir eylemden doyum elde edemediğini, bulmaca gibi karışık olan insanın asıl mutluluğa erişmek için aslında bir şey yapmadığını vurguladı.
 
"Coğrafya anlayışı değildir İnsanı insan yapan. İnsanın tarih şuuru daha derindedir. İnsan, nereden geliyorum ve nereye gidiyorum sorusunu soramadığı zaman kaybeder. Ben nereden geldim? Ben bu aleme gelmeden önce benim hakikatim neredeydi ve ben nereye gitmekteyim? Sadece altmış, yetmiş sene kan, irin torbası olarak hüküm sürmekle ve sonrasında bir çukura tıkılmak için mi ben bu dünyaya geldim? Parmak izime kadar bu yüzden mi özenildi? Rızkımı bile milyonlarca sene üzerinden hazırlayan kudret, sadece altmış senelik bir ömür için mi bunu bana verdi? İşte insan "ben neyim" diye düşünmeli. Bir insan kendine bunları sormuyorsa demek ki diğer canlılardan bir farkı kalmamıştır"diyen Çıtlak, insanın hislerinin peşinden koştuğunu, hayatta yapılan tüm başarıların veya kayıpların hislerin yönlendirmesi ile yol bulduğunu söyledi.
 
Mevlana'nın şiirlerinden, öğütlerinden, işaretlerinden ve ilhamlarından kesitler sunan Çıtlak,"yüz dil bil, yüz dilde konuş, bir kere dinlemedikten sonra hiç önemli değil. Dinlemeden irtibata geçilmez. İletişim konuşmak ile olmaz dinlemek ile başlar. Hz.Mevlana gibi bir zat bile dinleyerek başlıyor. Şu anki asrımızın meselesini asırlar evvel konuşuyor. "Ben nerden geliyorum ve nereye gidiyorum" diye soran zatlar bu âleme sultan olmuş" diyerek, Hz. Mevlana'yı içimizle hissetmemiz ve içimizdeki aşka talip olmamız gerektiğini vurguladı.
 
Çıtlak,"Allah bizi gözümüzün körlüğünden değil, kalbi körlükten korusun" diyerek, Hz.Mevlana'nın muhacir olduğunu, dinini, imanını yaşamak için yaşadığı yerleri terk edene muhacir dendiğini söyledi. Çıtlak, Mevlana'nın Peygamberimize de aşık biri olduğuna da dikkat çekti. Kendisinin 1600'den fazla insanın Müslüman olduğuna şahit olduğuna dikkati çeken Çıtlak, bu insanların ya Mevlana'nın Mesnevisini okuduğunu ya daMevlana'yı rüyasında görerek Müslüman olduklarını anlatarak, "İnsana terbiye veren haktır ama insanı terbiye eden yine insandır. Bir insana tabi olmak değildir mesele, doğru insana tabi olmak" dedi.
 
Mevlana'dan beyitler seslendiren Çıtlak'ın ardından program sema gösterisiyle devam etti. Semazenler bir yandan sema mukabelesi yaparken bir yandan da Mevlana'nın sözleri ekrana yansıdı. Sema ayinin ardından Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran M. Fatih Çıtlak'a plaket takdim etti. Rektör vekili Prof. Dr. Sabri Eyigün de Çıtlak'a Dicle Üniversitesi hatırası olması adına bir fincan takımı hediye etti. 
 
Diyarbakır’da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu dile getiren M.Fatih ÇITLAK  Diyarbakır'ı,  Kaymakam İsmail ŞANLI tarafından kendisinin gezdirildiğini Diyarbakır'ın bir çok tarihi değerlerinin olduğunu bunları bizzat yakından görüp gezme imkanı sağlayan Kaymakam İsmail ŞANLI'ya minnettar olduğunu ve ertesi günü sayın İsmail ŞANLI'nın daha önce Kaymakamlık yaptığı Hani ilçesinde programının olduğunu belirtti.  
 
 Önceki Yazı Sonraki Yazı