İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İsmi Çınar'da Hatıra Ormanında Yaşayacak
23.07.2015

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İsmi Çınar'da Hatıra Ormanında Yaşayacak

ÇINAR’DA ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ HATIRA ORMANI

-ÇINAR KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ İSMİ ÇINARDA HATIRA ORMANINA VERİLDİ

 

Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Çınar’da oluşturdukları hatıra ormanına Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz ismini verdi. Kaymakamlık ve Adliye ile birlikte halkında yoğun katılımıyla belirlenen Göksu Baraj gölü Fidan dikim alanına Çağlayan Adliyesinde terör saldırısıyla şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz hatıra ormanı ismi verildi.

Çınar’lı vatandaşlar, esnaf ve kamu kurum personelinin de yoğun katılım gösterdiği törenlerde fidan alanına 1000 adet fidan dikildi.

Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Unutulmasın ki bizler görevlerimizi canımız pahasına yapıyoruz. Bu tür terör saldırılarıyla ülkemiz gittiği yoldan geri dönmeyecek Mehmet Selim Kiraz’larda bitmeyecektir, Bu hatıra ormanıyla bu bilincin ve görev aşkının nişanesi olarak Savcımızın adını verdik. Bu vesileyle Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz, Kederli ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz, Meslektaşlarına sevenlerine sabır diliyoruz dedi.
https://www.youtube.com/embed/pFX9sH78yR0</a>" frameborder="0" allowfullscreen>

 

Çınar Cumhuriyet Savcısı İhsan Ercan’da “Bu vesileyle bende meslektaşım Mehmet selim Kiraz’ın görev başında şehit edilmesiyle ilgili kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum. Sayın Kaymakamımıza da bu elim saldırı sonrası bu kampanyaya Mehmet Selim Kiraz hatıra Ormanı adını vermesi ve bu ismi yaşatma düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum dedi”   Törene katılan Cumhuriyet savcısı İhsan Ercan, Savcı Mehmet Bıçakçı, Hakim Ömer Aykut Öldoğan, İlçe Emniyet Amiri Metin Cengiz öğrenciler ve vatandaşlar fidan dikimine katıldı.

 Önceki Yazı Sonraki Yazı