İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
ÇINAR HALKI DEVLETİNE SAHİP ÇIKTI
22.07.2016

ÇINAR HALKI DEVLETİNE SAHİP ÇIKTI


CINAR'DA DARBE ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT
15 Temmuz'daki darbe girişimini puskurtmek için mücadele ederken yaşanan olaylarda yaşamını yitiren vatandaşlar ve güvenlik güçleri Diyarbakir'in Çınar ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Cuma namazı öncesinde Yeşil camide mevlüt okutuldu. İlçe müftüsü Şemsettin Şimşek, Cuma vaazında ve hutbede ülke bütünlüğüne ve milli iradeye karşı girişilen hain darbe olanını eleştirdi.Müftü Şimşek,ülkeye yönelik saldırı ve tehditlerin son bulması için vatandaşlarla birlikte dua etti. Mevlüt programına ilçe kaymakamı İsmail Şanlı,kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Okunan mevlit ve kılınan Cuma namazından sonra vatandaşlar hükümet konağı binasına yürüyerek sloganlar ve tekbirler eşliğinde darbe girişimini protesto etti. Düzenlenen mini mitingde vatandaşlara seslenen kaymakam İsmail Şanlı,alçakça planın halkın sağduyusu sayesinde amacına ulaşamadığını söyledi.Devlet-millet dayanışması sayesinde darbecilere karşı destan yazıldığını dile getiren Şanlı,ülkeye karşı sinsice planlar yapan karanlık odakların bundan sonra da amacına ulaşamayacağını kaydetti. Vatandaşlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri daha sonra kaymakam İsmail Şanlı ile makamında görüşerek darbeye karşı ortaya konulan başarılı mücadele için teşekkür etti.

Binlerce Çınar'lı Cuma namazından sonra Hükümet Konağına yürüyerek Darbecilere Karşı Devletin yanında olduklarını belirtti. İlçe Çınar Kaymakamı İsmail ŞANLI Devletine sahip çıkan ve destek olan vatandaşlara teşekkür konuşması yaparak bu tavır ve duruşun Devlet ve milletiyle demokrasimizi güçlendirdiğini ve Allah'ın izniyle her türlü iç ve dış düşmanlara karşı bu vatanın dimdik ayakta olacağını ifade etti.


Galeri

Önceki Yazı Sonraki Yazı