İsmail Şanlı - Çınar Kaymakamı
Çınar Kaymakamı
  • Kaymakamımızın Mesajı
  • Saygıdeğer Çınarlılar, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın atama kararnamesi ile Kaymakam olarak atandığım Çınar İlçesinde göreve başlamış bulunmaktayım. Güzide ilçemiz Çınar'da siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini öncelikle belirtmek isterim. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır. Kaymakamlığım süresince, adalet, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü içerisinde görev yapma bilinci ve gayretiyle hizmet edeceğim. Mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımızı yürütürken kanun ve hukuk çerçevesinde; vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, işbirliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini çağdaş niteliklerde sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara gayret gösterilecektir. Çınar İlçemizin daha ileri bir noktaya götürülebilmesi için; saygıdeğer Çınarlılar'ın, milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin, il genel meclisi üyelerinin, üniversitemizin, muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan mesai arkadaşlarımın, katkı ve desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine olan inancım tamdır. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle güzel bir ekip olarak Çınar’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesile ile Çınar halkını, kurum ve kuruluşlarımızda çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarımı sevgi ile selamlıyorum.
  •   Kaymakamın Biyografisi
  • İsmail ŞANLI 1981 Yılında Sivas’ta Dünyaya Geldi. İlk ve Orta Öğrenimini Sivas’ta, Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Dicle Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Maliye Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında çalıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Sınavını Kazanarak Tokat Kaymakam adayı olarak atandı. Çorum Uğurludağ, Bolu Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kadışehri ve Diyarbakır Hani ilçelerinde Kaymakamlık görevini müteakiben 23 Ağustos 2013 tarihinden itibaren İlçemizdeki görevine başlamıştır. İngiltere Manchester Üniversitesinde 9,5 ay süreyle Dil, Kamu yönetimi ve İngiltere Kamu Yönetimi alanında eğitim ve incelemelerde bulundu. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi programını bitirdi, Kara Harp Okulu, Jandarma Okullar Komutanlığı bünyesinde Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı kazandırma ve Subay Temel Kursunu aldı. Avrupa girişimcilik ödülüne ülkemizi temsilen yürüttüğü bir proje kosgeb tarafından aday gösterilmişti. Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından yılın kamu yöneticisi ödülü, yozgat ekonomisini değer katanlar ödülü aldı. Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük görevleri ile Kadın ve çocuğa yönelik şiddet konularında bildirileri bulunmaktadır.
  • Kaymakam'a Mesaj Gönder

  • Projeler
  • cinaryaziisleri cinarkymk
Prof. Dr. Aziz SANCAR Tübitak Etkinliği
27.05.2016

Prof. Dr. Aziz SANCAR Tübitak Etkinliği

İlçemizde 12 okulun katılımıyla Nobel ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar adına bilim şenliği gerçekleştirildi.

İlçemize bağlı 12 okulun katılımıyla Nobel ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar adına bilim şenliği gerçekleştirildi.

İlçemiz Hipodrumu'nda düzenlenen Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Şenliği'nin açılışına Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan ARSLAN, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe kaymakamı İsmail ŞANLI, açılışta yaptığı konuşmada, şenlikte 12 okulun yer aldığını, bu yıl TÜBİTAK'ın desteğiyle şenliğin ikincisini düzenlediklerini söyledi.

TÜBİTAK'ın okullarda bilim aşkını yükseltmek için şenliğe destek verdiğini aktaran Şanlı, öğrencilerin bilime yönelik aktivitelerinin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

"İstiyoruz ki gündemimiz sadece sanat ve bilim olsun. Bu konudaki gelişmeleri takip edelim" diyen Şanlı, bölgenin bilimle, bilim insanlarıyla tanınmasını istediklerini vurguladı.

Şanlı, şöyle devam etti: 

"Bu topraklardan çıkan cevherleri tanıtmak istiyoruz. Hem kendi öğrencilerimiz hem de gelen öğrencilerimize tanıtmak istiyoruz. Buranın toprağında bilim ve sanat var. Dünyanın ilk üniversitesi, ilk yerleşim yeri bu topraklardan çıkıp dünyaya yayılıyor. Farklı bir cevher ve medeniyet keşfedilmeyi bekliyor."

Şenlikte, şebeke suyundan elektrik elde edilmesi için "Hidro Ampul", açık unutulan elektrikli araçların kendiliğinden kapanması "Fiş Çeker" ve "Lazer ile Boy Ölçme" projeleri ilgi gördü.

Öğrencilerden Muhammed Cıvan, elektrik çarpmalarının önüne geçmek için "Fiş Çeker" projesini geliştirdiğini anlatarak "Elektrikli aletleri açtığımız zaman saatini ayarlıyoruz. Saati geldiği zaman kabloların bir birine değmesiyle fiş çıkar ve olası bir tehlike önlenmiş olur. Projemizin topluma faydası çok. Projemizin TÜBİTAK'tan ödül almasını bekliyorum." diye konuştu.

http://www.dailymotion.com/video/x4csswi_diyarbakir-da-prof-dr-aziz-sancar-bilim-senligi_news


Galeri

Önceki Yazı Sonraki Yazı